Forever A-Beta-CarЕ - Андреевски-алоевера

Forever A-Beta-CarЕ

СВОЈСТВА НА A-Beta-CarЕ

OПИС И СВОЈСТВА НА ВИТАМИН А, Е и СЕЛЕН

Forever A-Beta-CarE претставува уникатна формула со големо значање за нашиот организам. Со витамин А (бета-каротин) и Е, како и антоксидантниот минерал селен. Антиоксидантите се од витално значење во борбата со слободните радикали кои претставуваат хемиски молекули и се појавуваат во загадената околина и можат да ги уништат здравите клетки. Уште од многу одамна витаминот А е ценет како мошне хранлива материја за видот и кожата.

Forever A-Beta-CarE е специјално создаден додаток во исхраната. Во кој исто така е додадено витамин А кој му е потребен за организмот во форма на бета-каротин. Кога е неопходно, организмот го претвора бета каротинот во витамин А во тенкото црево за време на варењето на храната.

Така што, не постои опасност да се предозирате со витамин А, којшто во големи дози може да биде токсичен. Бета-каротинот е исто така признат антиоксидант кој е корисен и идеален сопатник на витаминиот Е и селенот. Витаминот Е е одличен додаток за здрава кожа.

Се користи за успешно лекување на големите напливи на топлина за време на менопаузата (витаминот Е ја регулира телесната температура) и определени болести на крвта, како што е срповидна клеточна анемија (витаминот Е ја помага функцијата на белите крвни зрнца). Помага исто така и кај остеоартритот. Витаминот Е има и друга витална улога во организмот, како на пример, спречувањето на засирување на крвта.

ДОДАТНИ СВОЈСТВА  

Тој е еден од најсилните хранливи антиоксиданти и дејствува синергиски како со витаминот Е, така и со бета-каротинот. Има корисно влијание врз кожата, косата и видот. Испитувањата кои се направени неодамна покажуваат дека селенот е многу добар за здравјето на мажот.

Се смета дека недостигот на селен е една од причините за рак на простата и за намалено количество на сперма. Необични се доказите дека оваа комбинација од хранливи материи е едно од најмоќните оружја во битката за добро здравје, а сега може да се најде во еден производ, Forever A-Beta-CarE.

СОСТАВ 

 1. Витамин А (како што е бета-каротин) 7,5 мг
 2. Селен (како што е Л-селенометионин) 0,025 мг
 3. Витамин А (како што е бета-каротин) 7,5 мг
 4. Рафинирано масло од соја
 5. Витамин Е (како што е Д-Алфа токоферол) 200 мг
 6. Желатин
 7. Глицерин
 8. Пчелен восок
 9. Дестилирана вода
 10. Рузмарин во прав
 11. Масло од моркови
 12. Соја лецитин

ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ 

 • Една гел капсула два пати на ден

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ 

 • Помага кај иритирана и надразнета кожа и кај напливите на топлина во менопаузата
 • Придонесува за здрава кожа и срце
 • Моќен антиоксидант
 • Од особена важност за здравјето на мажите

За повеќе информации контактирајте не тука
Искористете ја бизнис можноста која ни ја нуди оваа компанија и добијте бесплатна обука како да работите и заработувате преку интернет

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.