Aloe - Јojoba - Шампон - Андреевски-алоевера

Aloe – Јojoba – Шампон

ОПИС И СВОЈСТВА КОЈ ГИ СОДРЖИ ШАМПОНОТ

ОПИС И СВОЈСТВА НА ШАМПОН ОД ЈОЈОБА

Нова и чиста формула на шампон, погодна за секој тип на коса!
Ќе забележите дека го скративме списокот на состојки, со цел максимално да ја искористиме моќта на најважните. Наместо да се потпираме само на пенливите состојки кои ги создал човекот, одлучивме да ги искористиме природните состојки. На нашата омилена и главна компонента-алое вера и нејзините сапонини кои се важни за создавање на нежна пена.

Не помалку важна состојка е маслото од јојоба со неговиот кератинизирачки ефект кој ги нагласува природната боја и сјајот на косата. Маслото од јојоба ја регенерира влажноста и ги храни кожата и косата. Дава поголем волумен, бидејќи ги отстранува стврднатите маснотии од косата и истовремено го штити влакното и врвовите. Така на природен начин ја обезбедува потребната влажност и еластичност за нејзино полесно расчешлување.

На алоето и јојобата го додадовме и одличното бугарско етерично масло од лаванда кое има смирувачки мирис и својство да и дава сјај на косата и да го потпомага скалпот.

Последното масло кое го вклучивме има богат состав и ја одржува хидрирана кожата на главата. Маслото од шипка е единственото од растително потекло што природно содржи витамин А заедно со многу високи количини на витамин С.

Заедно овие состојки ги отстрануваат и најтврдокорните маснотии, а истовремено го смируваат скалпот. Со новата формула на алое-јојоба шампонот.  Вашата коса ќе биде лесна за расчешлување, зајакната, со волумен и ќе има прекрасен изглед.

СОСТАВ

 • Сок од листот на Алое Барбаденсис (стабилизран гел од алое вера)
 • кокамидопропил хидроксисултаин
 • натриум метил 2-сулфонат
 • вода
 • масло од семе на јојоба (Simmondsia Chinensis)
 • динатриум 2-сулфолаурат
 • децил гликозид
 • 1,2-хексанедиол
 • масло од лаванда (Lavandula Angustifolia)
 • масло од шипка (Rosa Canina)
 • лимонска киселина, мирис

УПОТРЕБА

 1. Нанесете врз мокра коса и масирајте за да го стимулирате скалпот и да формирате убава пена.
 2. Темелно исплакнете.
 3. За оптимални резултати по миењето користете го балсамот од алое и јојоба.

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • рН балансиран
 • Без сулфати
 • Три природни масла за смирување на скалпот.

За повеќе информации контактирајте не тука
Искористете ја бизнис можноста која ни ја нуди оваа компанија и добијте бесплатна обука како да работите и заработувате преку интернет

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.