Arctic-Sea - Андреевски-алоевера

Arctic-Sea

Arctic-Sea капсули

ОПИС И СВОЈСТВА НА ОМЕГА 3 И ОМЕГА 9

Новата и усовршена формула содржи патентирана комбинација од масло од каламари кое е богато со ДХА.  Ултра чисто омега 3 рибино масло и маслиново масло.

Уникатната комбинација која се предлага единствено од Форевер Ливинг Продактс, не само што содржи 33% пове¸е ДХА- најполезната помеѓу омега-3 киселините, туку и идеално го балансира соодносот помеѓу ДХА и ЕПА, за постигнување на оптимални резултати и дејство.

Балансот помеѓу омега-3 и омега-6 е исклучително важен.  Кога станува збор за омега масните киселини, мнозина не знааат дека соодносот помеѓу нив е од решавачко значење.

Балансираната исхрана во минатото придонесувала за здрав баланс помеѓу омега-3 и омега-6 киселините – од 1:1 до 1:4.
За жал, во современата исхрана силно преовладуваат омега-6 масните киселини, поради пржената храна, растителните масла, маргарините и модерните и удобни.  Но високо преработени и нездрави кулинарски производи. Малкумина внесуваат доволно риба и други извори на омега-3, што води до нездрав сооднос поме|у двете групи, кој достигнува до 1:30.

Клучот за воспоставување на изгубениот баланс е конзумирање на повеќе омега-3 масни киселини и ограничување на омега-6. Усовршената формула на Арктичко море на Форевер не само што го зголемува целосниот прием на омега-3, исто така обезбедува 33% повеќе ДХА за идеален баланс помеѓу неа и другата омега-3 киселина во производот – ЕПА.

Докосахексаеноичната киселина (ДХА) е особено важна масна киселина за човечкото здравје, која природно ја има во целиот организам. Највисоки нејзини концентрации се во мозокот, очите и срцето. Исто како што калциумот е незаменлив за да имаме здрави коски, така и ДХА се грижи за срцето, нервниот систем.  За да се развиваат и правилно да функционираат во сите етапи од животот.

Освен тоа, според истражувањата, внесот на ДХА е поврзан со намален ризик од влошување на умствените способности со напредување на возраста. Ниту една друга масна киселина не покажала слична врска.

СОСТАВ 

 1. Природно рибино масло
 2. Масло од каламари
 3. Маслиново масло
 4. Масло од лимон (природен аромат)
 5. Масло од лимета (природен аромат)
 6. Д-алфа токоферол.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА 

 • По две гел капсули три пати дневно со храна.

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ 

 • Идеален сооднос помеѓу омега-3 масните киселини за оптимален ефект
 • Пријатна и потполно природна цитрусова арома
 • Производството не ја нарушува природната рамнотежа во океанот
 • Чист извор на ЕПА и ДХА

За повеќе информации контактирајте не тука
Искористете ја бизнис можноста која ни ја нуди оваа компанија и добијте бесплатна обука како да работите и заработувате преку интернет

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.