Infinite by Forever skin care kit - Андреевски-алоевера

Infinite by Forever skin care kit

Infinite by Forever

Вие не може да го запрете времето; но можете да го успорите со најноваta и најсовремена линија на производи за подмладување на кожата: “Infinite by Forever

Го подобрува изгледот на кожата, ги отстранува тенките линии и брчките, така што не размислувате за традиционалниот начин на стареење.

Замислете ја вашата кожа како нежна и мека слива.

Влажна, затегната и мазна, слива претставува свежо и здраво овошје; за разлика од нејзиниот противник, суви сливи, полни со влага.

Поради стареењето и влијанието на надворешните фактори; нашата кожа ја губи влагата и набрзо изгледа исцрпена, запуштена подложна на брчки и  други знаци на стареење.

Со оваа производна линија; можеме да ја вратиме влажноста на кожата, да го стимулираме здравиот колаген и да го намалиме изгледот на тенки линии и брчки – со што вашата кожа ќе изгледа како свежо набраните сливи.

Со моќни состојки од најдобрите природни извори, клинички испитувања и најновите научни достигнувања за улогата на Алое.

Infinite by Forever е револуционерен анти старечки производ за кожа.

Infinite by Forever се состои од 4 формули кои се надополнуваат една со друга, со цел зајакнување на кожата која ја поддржува убавината одвнатре и однадвор и ве остава вас со сјајна хидрирана и подмладена кожа.

Hydrating cleanser

Hydrating cleanser е исклучително моќен производ составен од природни состојки како екстракт од јаболка и неговите амино киселини и масни киселини добиени од кокос.

Со цел да се зголеми хидратацијата на кожата и ефектот за нежно чистење на нечистотијата и маснотиите без сушење на кожата.

Firming serum

Infinite by Forever skin care
Forever Firming Serum

Клинички тестирана состојка трифлуорацетил трипептид-2, пептид кој се состои од три амино киселини; имитира природни процеси на кожата со цел да ја зацврсти и да ја намали појавата на фини линии и брчки.

Во клиничките студии, оваа состојка во голема мера ја зголеми еластичноста на кожата кај испитаниците.

Во комбинација со одлични природни состојки како нашиот патентиран Алое, серумот ја навлажнува кожата, а исто така ја прави мазна, цврста и компактна, со цел да се направи кожата да изгледа помлада.

Firmig complex

Infinite by Forever skin care
Infinite Firming complex

Убавината е малку повеќе од самата кожа – доаѓа преку прехраната.

Првиот додаток за убавина на Форевер, кој ги прави овие две клинички студии; ви помага да го контролирате процесот на стареење на кожата.

Овој комплекс претставува мешавина на состојки како што се француски дињи, морски колаген и фитоцерамиди, кои овозможуваат хидратација на кожата; ја намалуваат видливоста на длабоките брчки, ја зголемуваат нејзината еластичност и флексибилност.

Restoring creme

Infinite by Forever skin care
Infinite Restoring creme

Со повеќе од 15 состојки за нега на кожата, овој крем брзо се суши и ја прави кожата влажна и мазна.

Restoring crеme ги комбинира најновите научни откритија за нега на кожата, Алое, моќни антиоксиданти како што се акаи, агар, како и мешавини на етерични масла за подмладување, со цел да ја негуваат и регенерираат кожата.

Како вам ви изгледа ова како одговор на стареењето на кожата?

Можеби мислевте дека знаете се за Алое, но досега не сте виделе вакви ефекти!

Infinite by Forever е дизајниран да ја обнови кожата одвнатре и однадвор со револуционерни формули кои имаат задача да ја хидрираат кожата; да го намалат изгледот на фините линии и брчките и да го подигнат нивото на колаген за вие да се чувствувате подобро и поубаво.

Овој производ содржи витамин Ц, чија задача е одржување на внатрешните процеси и здравјето на кожата.

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.