Forever Immublend - Андреевски-алоевера

Forever Immublend

СВОЈСТВА  НА Forever Immublend

ОПИС И СВОЈСТВА ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ВАШИОТ ИМУНИТЕТ

Додаток во исхраната, создаден за целосна поддршка на имунитет. Секоја состојка во нашата патентирана формула е специјално избрана поради клучната улога која ја има за поддршка на имунитет функции. Комбинацијата го потпомага оптималното дејство на биолошките заштитни механизми на телото за да сте витални дури и во ризичните сезони. Меѓу хранливите состојки кои допринесуваат за имунитетот се лактоферин, печурките маитаке и шитаке, витамините С и D, како и цинк за дополнителна заштита. Секоја од овие клучни состојки придонесува на одреден начин за одржување на вашето здравје и виталност.

Фруктоолигосахариди – поддржуваат здраво ниво на пробиотските бактерии во дигестивниот систем. Лактоферин – соединение кое го поддржува производството на имуни клетки и помага во одржување на оптимални нивоа на корисни бактерии во цревата.

Печурки маитаке и шитаке – го поддржуваат производството на имуни клетки, како и функциите на кардиоваскуларниот систем.

 • Витамин D – ги зајакнува имуните клетки.
 • Витамин С – се бори со слободните радикали
 • Цинк – се бори со слободните радикали и го поддржува производството на имуни клетки

Оваа ексклузивна формула ги потпомага сите аспекти од функцијата на имунолошкиот систем. Oбезбедувајќи ги најважните хранливи состојки за добар имунитет, плус природни билки со синергично дејство.

СОСТАВ 

Патентирана смеса од фруктоолигосахариди, лактоферин, печурки маитаке во прав (Grifola frondolosa), печурки шитаке во прав (Lentinula edodes), екстракт од маитаке (Grifola frondolosa), витамин С, витамин D3 (како холекалциферол), цинк.

ДРУГИ СОСТОЈКИ 

 • Микрокристална целулоза
 • Хидроксипропил метилцелулоза
 • Стеаринска киселина
 • Магнезиев стеарат
 • Кроскармелозен натриум
 • Силициев диоксид
 • Натриева карбоксиметилцелулоза
 • Декстрин
 • Декстроза
 • Соев лецитин
 • Натриев цитрат

ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ 

 1. По две таблети на ден како додаток на исхраната
 2. ВНИМАНИЕ: консултирајте се со лекар пред употреба на овој додаток на исхрана ако сте бремена, се обидувате да зачнете или доите.

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ 

 • Ги поддржува сите аспекти од функцијата на имунолошкиот систем
 • Обезбедува спектар на хранливи состојки за поддршка на имунитетот
 • Се бори со слободните радикали

За повеќе информации контактирајте не тука
Искористете ја бизнис можноста која ни ја нуди оваа компанија и добијте бесплатна обука како да работите и заработувате преку интернет

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.