Forever Sun Lips - Андреевски-алоевера

Forever Sun Lips

Форевер сан липс

ОПИС И СВОЈСТВА

Forever Sun Lips за нежната кожа на усните која страда од штетното влијание на сонцето, ветерот и студот.

Таа станува чувствителна, се суши и пука.

Заштитата на усните од агресијата на околната средина е важна исто колку и заштитата на кожата.

Откако ќе се погрижиме за лицето и телото, често пати ги забораваме нашите усни.

Смирувачкиот балсам Форевер сан липс ќе ви помогне да ги заштитите вашите усни од сонцето и ветерот и ќе ги лади со свежата арома на ментол!


Важно е да се запамети дека сончевите изгореници не се белег само на летните месеци, туку можат да ни се случат во секое време од годината.

Тие може да бидат далеку поболни и понепријатни во студеното и суво зимско време.

Широкоспектарниот заштитен фактор 30 на Forever Sun Lips штити од изгореници, бидејќи ги блокира UVA и UVB зраците.

Нанесен пред изложување на сонце и повторно по потреба, Forever Sun Lips ги штити усните од ултравиолетовите зраци, ја смирува кожата и го ублажува чувството на иритација и сувост.


Маслото од јојоба е познато со хидратантните својства и придонесува за омекнување на кожата на усните.

Алое вера смирува и хидратира.

Алантоинот исто има способност да ја ублажува чувствителната кожа, а разладувачкиот ефект на ментата дополнително ја намалува дразбата.


Редовната употреба на Форевер сан липс ќе им помага на вашите усни да се регенерираат и ќе ги штити од напукнување.

Смирувачките состојки штитат од сонце, ветар и студ, ублажуваат чувствителна, зацрвенета и воспалена кожа.

Форевер сан липс идеално ќе се вклопи во секојдневната лична нега

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

Нанесувајте пред изложување на сонце или кога вашите усни имаат потреба од хидратирање.

Нанесувајте одново при потреба. 

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Заштитен фактор 30.
  • Широкоспектарна заштита – UVA и UVB зраци.
  • Потхранувачко масло од јојоба и смирувачко алое вера.
  • Свежо чувство на ментол.

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.