За безгрижно лето - не заборавајте на вашата кожа! -

За безгрижно лето – не заборавајте на вашата кожа!

Forever summer hits – пакет за на плажа!

За безгрижно лето – не заборавајте на вашата кожа,имајте го со Вас Forever summer hits – пакет за на плажа и уживајте во сончевите зраци.


Forever Aloe Sunscreen – Лосион за заштита од сонце со Алое Вера

ОПИС И СВОЈСТВА

Сe изгледа подобро кога сонцето грее, но тие зраци доаѓаат и со своја закана!

Добро знаеме какви опасности се кријат во изложувањето на сонце и дека е неопходно да се користат високо квалитетни заштитни производи за кожа.

Но кога списокот со состојки на повеќето креми за заштита од сонце изгледаат повеќе како хемиски каталог, произлегува прашањето:

Дали навистина постои добар заштитен лосион во кој ги има во комбинација предноста на современите испитувања со природните производи.

Идеалната варијанта е заштитниот лосион Forever Aloe Sunscreen, кој е хидратантен лосион за заштита од сончеви изгореници со специјална формула која содржи 100% стабилизиран Алое Вера Гел.

Уникатен и ефикасен лосион со заштитен фактор 30 кој ја штити кожата од штетното влијание на сончевите UVA и UVB зраци.

Тој е водоотпорен и го зачувува дејството дури и по 40 минути престој во море или базен.

Овој производ ја смирува, влажни и заштитува кожата од сончевата светлина и ветер.

Алое Вера Гелот ќе ги сведете на минимум последиците од исушување, лупење и изгореници на кожата.

Со сe повеќе познатото благотворно влијание на Алоето, Forever Aloe Sunscreen е прекрасен лосион кој ја смирува и лади истоштената кожа. 


ДОКОЛКУ САКАТЕ ДА ГО НАРАЧАТЕ ОВОЈ ПРОИЗВОД СТИСНЕТЕ ТУКА!


Алое спреј за сончање SPF 30

Aloe Sunscreen Spray

Aloe Sunscreen Spray за здрава летна кожа – никогаш не било полесно!

Затоа секогаш со вас треба да го носите Aloe sunscreen spray за сончање.

Алое спрејот за сончање има SPF 30 и Алое Вера за да ја заштити кожата од стареењето и штетните ефекти на сонцето плус додадените придобивки даваат отпор на водата со што ви овозможува прскање и пливање без грижи.

Со само едно брзо притиснување на копчето ќе го распрснете по телото и веднаш ќе бидете подготвени да одите на сонце.

Совет:

Добро протресете пред употреба.

Држете го спрејот подалеку од кожата и шприцајте  раширено и рамномерно, нанесете го со рака 15 минути пред изложување на сонце.

Не прскајте директно во лицето. Нанесете спреј на раце потоа се нанесува на лице.

Повторно нанесете:

  • по 80 минути пливање или потење

  • веднаш по сушењето со крпа

  • најмалку на секои 2 часа директно изложување на сонце

• не се применува во ветровити услови

• Мерки за заштита од сонце.

Долготрајно време поминато на сонце го зголемува ризикот од рак на кожата и рано

стареење на кожата. За да се намали овој ризик, редовно се користи спреј

за сончање со широк SPF спектар од 15 или повеќе.

Други мерки за заштита од сонце се:

  • ограничување на времето на директно изложување на сонце, особено од 10 до 14 часот.

• носете кошули со долги ракави, панталони, капа и очила за сонце.

• за деца под 6 месеци: консултирајте лекар.


ДОКОЛКУ САКАТЕ ДА ГО НАРАЧАТЕ ОВОЈ ПРОИЗВОД СТИСНЕТЕ ТУКА!


За безгрижно лето – не заборавајте на вашата кожа!

Форевер сан липс

Forever Sun Lips
ОПИС И СВОЈСТВА

Forever Sun Lips за нежната кожа на усните која страда од штетното влијание на сонцето, ветерот и студот.

Таа станува чувствителна, се суши и пука.

Заштитата на усните од агресијата на околната средина е важна исто колку и заштитата на кожата.

Откако ќе се погрижиме за лицето и телото, често пати ги забораваме нашите усни.

Смирувачкиот балсам Форевер сан липс ќе ви помогне да ги заштитите вашите усни од сонцето и ветерот и ќе ги лади со свежата арома на ментол!


Важно е да се запамети дека сончевите изгореници не се белег само на летните месеци, туку можат да ни се случат во секое време од годината.

Тие може да бидат далеку поболни и понепријатни во студеното и суво зимско време.

Широкоспектарниот заштитен фактор 30 на Forever Sun Lips штити од изгореници, бидејќи ги блокира UVA и UVB зраците.

Нанесен пред изложување на сонце и повторно по потреба, Forever Sun Lips ги штити усните од ултравиолетовите зраци, ја смирува кожата и го ублажува чувството на иритација и сувост.

Маслото од јојоба е познато со хидратантните својства и придонесува за омекнување на кожата на усните.

Алое вера смирува и хидратира.

Алантоинот исто има способност да ја ублажува чувствителната кожа, а разладувачкиот ефект на ментата дополнително ја намалува дразбата.


Редовната употреба на Форевер сан липс ќе им помага на вашите усни да се регенерираат и ќе ги штити од напукнување.

Смирувачките состојки штитат од сонце, ветар и студ, ублажуваат чувствителна, зацрвенета и воспалена кожа.

Форевер сан липс идеално ќе се вклопи во секојдневната лична нега

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

Нанесувајте пред изложување на сонце или кога вашите усни имаат потреба од хидратирање.

Нанесувајте одново при потреба. 

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Заштитен фактор 30.
  • Широкоспектарна заштита – UVA и UVB зраци.
  • Потхранувачко масло од јојоба и смирувачко алое вера.
  • Свежо чувство на ментол.

ДОКОЛКУ САКАТЕ ДА ГО НАРАЧАТЕ ОВОЈ ПРОИЗВОД СТИСНЕТЕ ТУКА!


За безгрижно лето – не заборавајте на вашата кожа!

Aloe First – Алое Спреј

Aloe First – Алое Спреј е прекрасен додаток за секоја аптека за прва помош.

Оваа исклучителна формула за кожата е првиот заштитен слој против кожни инфекции и воспаленија. 

Создаден со висок процент на стабилизиран Алое Вера Гел, Aloe First содржи и други одбрани состојки.

Поради што е незаменлив производ за разни кожни проблеми. 

Пчелниот прополис ги зголемува природните антибиотски својства на Алое Вера Гелот.

Алантоинот е материја што ја заштитува кожата и се среќава во мноштвото растенија, вклучувајќи ја и надворешната кора на листовите на Алоето. 

Единаесет внимателно избрани растителни екстракти, познати по своите благотворни својства, се додадени за уште поголем ефект.

Алоето и билките се спојуваат во еден природен смирувачки спреј, кој е погоден за употреба кај кожни инфекции. 

Како што, се црвенило, плускавци, рани од исекувања и контузии. Лесен е за употреба дури и кога допирот со кожата е многу болен, Aloe First лекува лесни исекувања и изгореници од сонце. 

Aloe First е со балансиран pH и има смирувачко дејство дури и кај најчувствителната кожа. 

Смирува и кај тропски лишаи.

Aloe First може да се прска и врз косата, со цел да ја заштити од штетните ултравиолетови зраци на сонцето. 

Се користи во фризерски салони пред да се прави трајна фризура, со цел да се спречи сушењето на косата како резултат на нејзиното третирање со разни препарати.  

Во козметичките салони Aloe First дејствува особено смирувачки после депилација на нозете. 

Aloe First е посебен производ кој по своето делување е ненадминлив во својата категорија.

СОСТАВ

Стабилизиран Алое Вера Гел, дестилирана вода, алантоин, пропилен гликол, токоферол (природен витамин Е), полисорбат 20, имидазолидинил карбамид, метилпарабен, натриум цитрат, пчелен прополис, екстракт од невен, екстракт од бела ајдучка трева, екстракт од мајчина душица, екстракт од камилица, екстракт од глуварче, екстракт од еукалиптус, екстракт од божја круна (Passionflower), екстракт од жалфија, екстракт од ѓумбир, екстракт од боражина (Borage),екстракт од сандалово дрво.


ДОКОЛКУ САКАТЕ ДА ГО НАРАЧАТЕ ОВОЈ ПРОИЗВОД СТИСНЕТЕ ТУКА!


Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.