Forever Royal Jelly - Андреевски-алоевера

Forever Royal Jelly

СВОЈСТВА НА МАТИЧЕН МЛЕЧ

ОПИС И СВОЈСТВА НА МАТИЧЕН МЛЕЧ

Матичен Млеч се одделува од фарингалните жлезди на пчелата. Таа “супер храна” на пчелите се меша со ензими и се дава на онаа пчела која ќе биде матица. Пчелата-мајка се храни претежно со него низ целиот свој продуктивен живот и благодарение на тоа снесува до 3000 јајца на ден во текот на следните 6 години. Пчелите-работнички кои проголтуваат обичен мед живеат само четири-шест седмици.

Матичниот млеч е извонредна храна, која што подарува здравје. Ги содржи витамините А, Ц, Д и Е како и богата природна содржина на витамините од Б комплекс. Основната состојка е витаминот Б5 (пантотенска киселина), којшто е особено важен за човечкиот организам. А е од суштинско значење за синтеза и размена на протеини, маснотии, јаглехидрати и неколку хормони. Нивниот недостиг може да предизвика замор, главоболка, инфекции на горниот дел од дишните патишта, чувствителност кон инсулин, несоница, гадење и нервни растројства. Матичниот млеч ги содржи сите осум основни аминокиселини. Десет второстепени аминокиселини и исклучително количество од минералите калциум, бакар, железо, фосфор, калај, силициум и сулфур, како и нуклеинска киселина.

Матичниот млеч ја подобрува размената на материите, со што се објаснува зголемената енергија на организмот и брзото опоравување од замор. Помага во регенерирањето на клетките, делува благопријатно врз кожата и го зајакнува имунолошкиот систем и отпорноста на организмот кон болести. Матичниот млеч е исто така погоден за намалување на стресот и предменструалната напнатост.

ДОДАТНИ СВОЈСТВА 

Докажано е исто така дека го намалува нивото на холестеролот. Матичниот млеч е богат со протеини и се синтетизира за време на варењето на поленот. Содржи ацетихолин кој има разновидна и важна улога во функцијата на целиот организам, поттикнувајќи го лачењето на адреналинот.

Форевер Ливинг Продуктс го користи матичниот млеч што е собран од високо планински и пустински области, далеку од цивилизацијата, кои претставуваат идеална средина за нашите кошници.

Веднаш откако ќе се извади од кошницата се замрзнува со вакумирање – тоа претставува процес при што се отстранува само вишокот вода од производите, а витамините, минералите, ензимите и коензимите се зачувуваат.

Методот кој се користи за проверка на чистотата и ефикасноста на матичниот млеч се состои од мерење на количеството од содржината на 10 хидрокси-2-деценоинска киселина (HDA). Матичниот млеч Forever Royal Jelly содржи 6% + HDA, што е многу повеќе од стандардот. Секоја пратка која што излегува од нашите складови се испитува пооделно и го добива соодветниот серитфикат. Матичниот млеч е навистина потребен додаток во исхраната кој е многу корисен за нашата добросостојба, а бидејќи витамините од Б групата се растворливи во вода треба да се конзумираат секојдневно.

СОСТАВ 

 • Матичен млеч во прав – 250 мг
 • Сорбитол, фруктоза
 • лимонска киселина
 • природна арома на портокал
 • стеаринска киселина
 • магнезиум стеарат
 • силициум двооксид

 ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ 

 • По една таблета два пати на ден.

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ 

 • Витален додаток во исхраната
 • Богат со витамини и минерали
 • Ги содржи сите есенцијални аминокиселини
 • Помага за олеснување на симптомите при стрес
 • Високо квалитетен производ, целосно чист и замрзнат со вакумирање
 • Има благопријатно дејство врз кожата

За повеќе информации контактирајте не тука
Искористете ја бизнис можноста која ни ја нуди оваа компанија и добијте бесплатна обука како да работите и заработувате преку интернет

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.