Forever Freedom – Пријател на вашите коски - Андреевски-алоевера

Forever Freedom – Пријател на вашите коски

Опис и својства на  Forever  Freedom

Forever Freedom – е наменет да му помага на организмот да ги одржува здрави и подвижни коските и да ја ублажи болката.  Оваа формула ви нуди некои од најдрагоцените хранливи материи од природата во мошне ефикасна форма.

Forever Freedom содржи 88,9% од чистиот стабилизиран Алое Вера Гел на Форевер Ливинг. Тој содржи хранливи материи кои го зајакнуваат имунолошкиот систем, го ублажуваат воспалителниот процес и ги заздравуваат сврзните ткива.

Во комбинација со глукозамин и хондроитин, метилсулфонилметан (МСМ) и витамин Ц, тој образува формула која исклучително лесно се апсорбира како резултат на неговата течна форма.

Глукозамин сулфатот може да биде пронајден во тврдата обвивка на раковите (и други морски животни) и дејствува како основна единица за изградба на протеогликаните, големи молекули во ‘рскавицата кои и даваат висока еластичност.

Тој ја одржува течноста во ‘рскавицата и го регулира метаболизмот, со што го спречува непотребното разградување на ткивото.

Исто така, го спречува дејството на ензимите, разградувањето на ‘рскавичното ткиво и го поттиснува дејсвото на некои хемикалии.

Кога се конзумира орално глукозамин сулфатот се апсорбира мошне брзо од нашиот организам и за помалку од четири часадоаѓа во допир со ‘рскавицата.

Aloe Forever Freedom

Други својства за Forever Freedom

Слично на нестероидните против-воспалителни лековити средства, глукозамин сулфатот е со докажанипротив-воспалителни својства. Според тие испитувања глукозамин сулфатот може да го спречи триењето на ‘рскавицата и има потенцијал да помогне во нејзината регенерација.

Хондроитинсулфатот се извлекува најчесто од  ‘рскавицата на ајкулата и претставува поголема молекула која исто така се наоѓа во ‘рскавичното ткиво на човекот.  ‘Рскавицата не се храни од крвните садови,туку хондроитинот директно ја апсорбира течноста и хранливите материи од нив.

Тој исто така го спречува и уништувањето на ‘рскавичните ензими. Според испитувањето хондроитинот ги ублажува болките, а воедно има и против-воспалително дејство. Некои лабараториски тестови покажуваат дека хондроитинсулфатот може да го забави процесот на абење на ‘рскавичното ткиво, па дури помага и во негова регенерација.

МСМ претставува неметално сулфурно соединение, кое што се среќава на многу места во природата. Сулфурот е третиот најраспространет минерал во човечкото тело и е од витално значење за нормален раст и за регенерирање на организмот.

МСМ е природна форма на органски сулфур и може да биде откриена во свежата храна, како што се овошјето, зеленчукот, месото, рибата и млекото. Но ако неконзумирате свежа храна, веројатноста да го снабдите телото со неопходното количество МСМ е многу мала.

Овој важен минерал мошне брзо испарува и вообичаено губиме голем дел од него при затоплување, сушење, варење, пастеризирање и општо земено при секој начин на преработка на храната. Пресметано е дека човечкиот организам троши околу 0,4милилитри МСМ на ден, што значи дека секојдневното снабдување на неговото количеството е неопходно.

Повеќе својства за Forever Freedom

МСМ ја смирува болката пред таа да стигне до мозокот и на тој начин дејствува како аналгетско и против-воспалително средство. Сулфурот во МСМ има важна улога за образувањето на каротин (протеин кој е особено битен за здравакожа, коса и нокти) и колаген (протеин кој ги одржува добрата состојба на кожата и подвижноста на скелетот).

Списокот на корисните својства на оваа состојка во Forever Freedom – Пријател на вашите коски e бескрајно голем, но има и еден страничен ефект кој не би требало да го пропуштиме: ноктите и косата ќе започнат да растат побрзо отколку вообичаено и ќе бидат далеку поздрав и затоа што во нив се содржи повеќе МСМ отколку во другите делови на телото.

Ако конзумирате “прекумерно” МСМ, организмот едноставно ќе го ифрли вишокот од вашето тело. Последната од основните состојки на Forever Freedom – Пријател на вашите коски e витаминот Ц во форма на аскорбинска киселина.

Тој е многу важен за синтетизирање на колагенот и за регенерирање на сврзните ткива, а воедно е и моќен антиоксидант.

Состав на Forever Freedom

 • Природен Алое Вера Гел
 • Сорбитол
 • Природен концентрат на сок од портокал
 • Фруктоза
 • Глукозамин сулфат
 • Хондроитин сулфат
 • Природна арома на портокал
 • Метил сулфонил метан
 • Аскорбинска киселина
 • Лимонска киселина
 • Калиум сорбат
 • Натриум бензонат
 • Токоферол (витамин Е)

Препорака за дозирање на Forever Freedom

 • Промешајте го добро. Конзумирајте од 50 – 150мл секој ден.

Основни карактеристики на Forever Freedom

 1. Сите корисни својства на Алое Вера Гелот.
 2. Ги одржува коските да бидат во добра форма и ги штити од симптомите на стареење.
 3. Состојки кои што спречуваат воспаление и имаат аналгетско дејство.
 4. Ниска вредност на шеќери и прекрасен вкус на портокал.

За повеќе информации контактирајте не тука
Искористете ја бизнис можноста која ни ја нуди оваа компанија и добијте бесплатна обука како да работите и заработувате преку интернет

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.