Forever Bright Toothgel Паста за заби со Алое - Андреевски-алоевера

Forever Bright Toothgel Паста за заби со Алое

ОПИС И СВОЈСТВА

Во ниеден друг производ од нашата богата палета повеќе функционалното благотворно дејство на Алое Вера не е изразено толку јасно како кај Forever Bright Toothgel паста за заби со Алое.

Разработката на гелот одзеде неколку години.

Користени се состојки само со докажан квалитет.

Широкиот круг на потрошувачи и професионалци веќе го изразија своето задоволство и без никакво сомнение покажаа дека Forever Bright Toothgel паста за заби со Алое е една од најефикасните пасти за заби во светот.

Forever Bright е создаден од највисококвалитетни материјали и е наменет за целото семејство.

Соодветен е и за вегетарјанци, бидејќи не содржи второстепени производи од животинско потекло.

Формулата содржи само природна арома од ментол.

На основната состојка-стабилизираниот Алое Вера Гел е додадено пчелен прополис.

Забелешка: Овој производ не содржи флуор.

Оваа комбинација не само што има добри антибактериски својства за борба против инфекции, туку и за зачувување на свежината на здивот-против-воспалителни својства и својства кои што ги штитат непцата и нежниот внатрешен слој на усната шуплина.

Особено е соодветен за употреба кај непца што крварат и афти, а може да се нанесува директно, во случај кога користењето на четка е премногу болно.

Оптималниот процент на гелот од Алое Вера неопходен за ефикасно миење беше утврден после континуирани испитувања во врвни стоматолотолошки колеџи во САД.

Беа направени дополнителни набљудувања од голема група лекари и стоматолози пред да се создаде крајната формула.

Крајниот резултат е гел за заби со уникатни својства за чистење чија слаба абразивна способност е толку ниска, што една независна стоматолошка лабараторија го нарече “полирачки” гел!

Додадете го кон тоа и благотворното дејство на Алоето врз непцата и добивате гел за заби, кој не само што е конкурентски способен, туку и ги победува своите соперници без многу напор.

Формулата на Forever Bright Toothgel паста за заби со Алое е одобрена откако ги проучивме сите податоци од испитувањата кои покажуваа зголемен интерес за гелот, а не за паста со одлични својства на чистење и пријатно чувство во устата.

Чувството на свежина и освежувачкиот вкус се другите познати квалитети на овој производ.

После употреба на една или две туби Forever Bright повеќето луѓе се откажуваат да користат други марки.

Забелешка: Овој производ не содржи флуор.

СОСТАВ:

Стабилизиран Алое Вера Гел, сорбитол, хидриран силициум двооксид, глицерин, натриум лаурил сулфат, морски алги, (Chondrus crispus), арома, пчелен прополис, натриум сахарин, натриум бензоат, хлорофилин-бакар комплекс.

ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ:

За да ги зачувате забите здрави мијте ги после секој оброк, редовно проверувајте ја состојбата на забите кај стоматолог и избегнувајте ги малите ужинки помеѓу оброците.

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ:

  • Ги отсранува наслагите од забите.
  • Има ефект на белење.
  • Антибактериско дејство, ја смирува усната шуплина и инфекциите на непцата.
  • Помага при афти.
  • Не содржи флуор.

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.