Forever Aloe Sunscreen - Андреевски-алоевера

Forever Aloe Sunscreen

Forever Aloe SunscreenЛосион за заштита од сонце со Алое Вера

ОПИС И СВОЈСТВА

Сe изгледа подобро кога сонцето грее, но тие зраци доаѓаат и со своја закана!

Добро знаеме какви опасности се кријат во изложувањето на сонце и дека е неопходно да се користат високо квалитетни заштитни производи за кожа.

Но кога списокот со состојки на повеќето креми за заштита од сонце изгледаат повеќе како хемиски каталог, произлегува прашањето:

Дали навистина постои добар заштитен лосион во кој ги има во комбинација предноста на современите испитувања со природните производи.

Идеалната варијанта е заштитниот лосион Forever Aloe Sunscreen, кој е хидратантен лосион за заштита од сончеви изгореници со специјална формула која содржи 100% стабилизиран Алое Вера Гел.

Уникатен и ефикасен лосион со заштитен фактор 30 кој ја штити кожата од штетното влијание на сончевите UVA и UVB зраци.

Тој е водоотпорен и го зачувува дејството дури и по 40 минути престој во море или базен.

Овој производ ја смирува, влажни и заштитува кожата од сончевата светлина и ветер.

Алое Вера Гелот ќе ги сведете на минимум последиците од исушување, лупење и изгореници на кожата.

Со сe повеќе познатото благотворно влијание на Алоето, Forever Aloe Sunscreen е прекрасен лосион кој ја смирува и лади истоштената кожа. 

Forever Aloe Sunscreen

СОСТАВ

Бензофенон-3, етилхексил метоксицинамат, етилхексил салицилат, цинк оксид, Гел од Алое Барбаденсис (Стабилизиран Алео Вера Гел), вода, циклометикон, С12-15 Алкил бензонат, цетил алкохол, диметикон, стеарил алкохол, глицерил стеарат, натриум стеарил фталамат, мирис, ксантанова смола, токоферил ацетат, диазолидинил карбамид, метилпарабен, пропилпарабен.

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Заштитен фактор 30.
  • Одличен навлажнувач после изложување на сонце.
  • Обезбедува заштита од изгореници.
  • Повисок фактор обезбедува посигурна заштита.
  • Заштитното дејство трае и по 40 минутен престој во море или базен.

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.