Forever Active Pro-B - Андреевски-алоевера

Forever Active Pro-B

Forever Active – пробиотик

Нашиот пробиотик Forever Active Pro-B го поддржува гастро-интестиналното здравје.

Со шест корисни пробиотични соеви и над осум милијарди активни корисни бактерии за оптимална состојба и функција на цревата.

Капсулата содржи пробиотични бактерии кои стигнуваат неоштетени таму каде што е потребно.

Паковката на новиот пробиотик користи Activ-Vial технологија

– во ѕидот на вијалата е вграден специјален слој кој го заштитува производот од влага.

Овој напреден метод гарантира максимално добро складирање на живите бактерии.

Forever Active Pro-B помага да се надмине нерамнотежата создадена од нашата исхрана и начин на живот, што доведува до намалување на количеството на природни пробиотици.

Првенствено работи во дебелото црево, каде што учествува во процесот на варење, помага во ослободувањето на хранливите материи за апсорпција.

Позитивно придонесува за нормален човечки раст и развој, помагајќи да се одржи избалансиран и здрав организам.

Forever Active Pro-B

Совршено работи во комбинација со Алое Вера гел кој делува како “пробиотик” и обезбедува идеално опкружување за дејство на пробиотици.

Не содржи квасец, пченица, глутен, пченка, млечни производи, вештачки бои или конзерванси.


За да постигнете најдобри резултати, направивме пакет за Вас кој вклучува месечна 3-литарска доза на Алое Вера Гел во комбинација со пробиотик капсулите.

Ако одлучите да го купите овој пакет преку andreevski-aloevera.com ќе добиете 15% попуст на Вашата нарачка!


Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.