Berry Nectar - Андреевски-алоевера

Berry Nectar

Својства на Алое Вера Гел со Боровинка

ОПИС И СВОЈСТВА НА АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ ОД 

БОРОВИНКИ

Нектарот од Алое и боровинки ги содржи сите витамини, минерали, што ги има и во Алое Вера Гел од боровинки. Плус ги содржи сите корисните својства на боровинките и јаболкото. Нектарот со Алое од боровинки соджи 90,2% чист стабилизиран гел од Алое во совршена комбинација со додадени состојки. Боровинките се многу голем извор на витамин Ц. Од почетокот на XIX век наоѓаат широка примена кај морепловците, кои што патувале на долги релации, за спречување на скорбут, болест која се појавува при недостиг на витамин Ц. Индијанците ги користеле боровинките како лекарство.

Па и сe до денес тие се познати како средство за прочистување на организмот, а најголемо

влијание имаат врз бубрезите. Според едни од последните испитувања кои се направени врз лековитите својства на боровинката. Спроведени се од медицинска асоцијација, едно од основните својства е дека ја намалуваат веројатноста од развивање на силни инфекции на уринарниот тракт.

ДОДАТНИ СВОЈСТВА

Во извештај од поново време се обрнува внимание на алое вера гел од боровинка како добро средство за профилактика. И кај болни кои страдаат од хроничен цистит. Во ова овошје е откриен и пикногенол како силен антиоксидант, кој има клучна улога за одржување на колагенот во кожата. Сокот од јаболко е познат по својата содржина на витаминот А и Ц, како и калај и пектин. Тој има сладок вкус кој му дава пријатна арома на Нектарот со Алое Вера Гел од боровинки. Овој пијалок може да го конзумирате со оброк или одделно. Аромите од боровинки и јаболко се целосно природни и се добиени со комбинација на свеж сок од боровинки и слатки, зрели јаболка.

Додадовме само фруктоза (природен овошен шеќер), со цел да постигнеме пријатен вкус, за да ги привлечеме како возрасните така и децата.

СОСТАВ

Природен Алое Вера Гел, фруктоза, сорбитол, концентриран природен сок од боровинки и јаболко, аскорбинска киселина, лимонска киселина, калиум сорбат, натриум бензонат, ксантанова смола, витамин Е. Црвена боја бр.40 и San red RC-EX природен растителен пигмент, изваден од црвена зелка.

ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

Промешајте го добро. Конзумирајте од 60-120 мл секој ден.

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Сите корисни својства на Алое Вера Гелот во комбинација со слаткиот вкус на боровинки. Корисен е за оние кои имаат проблеми со бубрези и уринарниот тракт, како на пример цистит. Борвинката, всушност, ги прочистува бубрезите.
Во боровинката откривме моќен антиоксидант пикногенол со благотворно дејство врз заштитата на кожата. Витаминот Ц кој го има во јаболковиот сок, придонесува за прочистување на црниот дроб, кој што од своја страна потпомага во исфлувањето на токсините од кожата.

За повеќе информации контактирајте не тука
Искористете ја бизнис можноста која ни ја нуди оваа компанија и добијте бесплатна обука како да работите и заработувате преку интернет

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.