Aloe sunscreen spray - Андреевски-алоевера

Aloe sunscreen spray

Алое спреј за сончање SPF 30

Aloe Sunscreen Spray за здрава летна кожа – никогаш не било полесно!

Затоа секогаш со вас треба да го носите Aloe sunscreen spray за сончање.

Алое спрејот за сончање има SPF 30 и Алое Вера за да ја заштити кожата од стареењето и штетните ефекти на сонцето плус додадените придобивки даваат отпор на водата со што ви овозможува прскање и пливање без грижи.

Со само едно брзо притиснување на копчето ќе го распрснете по телото и веднаш ќе бидете подготвени да одите на сонце.

Совет:

Добро протресете пред употреба.

Држете го спрејот подалеку од кожата и шприцајте  раширено и рамномерно, нанесете го со рака 15 минути пред изложување на сонце.

Не прскајте директно во лицето. Нанесете спреј на раце потоа се нанесува на лице.

Повторно нанесете:

  • по 80 минути пливање или потење

  • веднаш по сушењето со крпа

  • најмалку на секои 2 часа директно изложување на сонце

• не се применува во ветровити услови

• Мерки за заштита од сонце.

Долготрајно време поминато на сонце го зголемува ризикот од рак на кожата и рано

стареење на кожата. За да се намали овој ризик, редовно се користи спреј

за сончање со широк SPF спектар од 15 или повеќе.

Други мерки за заштита од сонце се:

  • ограничување на времето на директно изложување на сонце, особено од 10 до 14 часот.

• носете кошули со долги ракави, панталони, капа и очила за сонце.

• за деца под 6 месеци: консултирајте лекар.

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.