Aloe Propolis Creme - Андреевски-алоевера

Aloe Propolis Creme

ОПИС И СВОЈСТВА НА АЛОЕ КРЕМА И ПРОПОЛИС

ОПИС И СВОЈСТВА НА АЛОЕ КРЕМА

Aloe Propolis Creme – Алое крема содржи стабилизиран Алое Вера Гел со пчелен прополис и други состојки. Познати по тоа што имаат добро влијание врз кожата и така одлично ги навлажнува и смирува надразнетите места. Основна состојка, се разбира, е нашиот уникатен стабилизиран Алое Вера Гел. На кој е додадено пчелен прополис, за да се засилат антибиотските својства на производот (погледнете Forever Bee Propolis во делот за производи од пчела).

Додадовме камилица и гавез, две од најпопуларните билки за грижа на кожата. (Овие две познати состојки се присутни во голема мера во нашата првокласна палета Aloe Fleur de Jouvence). Благотворната формула ја комплетиравме со витамините А и Е, признати поради своето природно смирувачко дејство врз кожата. Aloe Propolis Creme многу добро ја влажни сувата кожа. Пријатната миризба и богатиот состав го прават идеален за масажа. Се употребува кај локални надразнувања како што се убоди од инсекти, лесни изгореници или кај посериозни проблеми како што се егземата и псоријазата.

СОСТАВ НА АЛОЕ КРЕМА

Стабилизиран Алое Вера гел, глицерин стеарат, пропилен гликол, цетил алкохол, полиетиленгликол-100 стеарат, ланолин, сорбитол, диоктил адипат, октил стеарат, октил палмитат, алантоин, пчелен прополис, ланолински алкохол, диметикон, токоферол (природен витамин Е), бета каротин (провитамин А), екстракт од камилица, екстракт од гавез, триетаноламин, аскорбинска киселина (витамин Ц), имидазолидинил карбамид, метилпарабен, пропилпарбен, мирис.

ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  • Нанесете рамномерно на местото каде што има потреба.

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Благотворно влијание кај повеќето кожни проблеми
  • Прополисот е природен антибиотик
  • Создава заштитна бариера на кожата
  • Помага кај воспалена кожа и акни

За повеќе информации контактирајте не тука
Искористете ја бизнис можноста која ни ја нуди оваа компанија и добијте бесплатна обука како да работите и заработувате преку интернет

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.