Aloe Ever-Shield-стик-Андреевски-алое вера

Aloe Ever-Shield

Најекономичен Стик кој не содржи Парабен

ОПИС И СВОЈСТВА НА ОВОЈ СТИК

Овој дезодоранс ( стик ) навистина ја зголемува самодовербата и го задржува чувството на свежина преку целиот ден.

Aloe Ever-Shield Deodorant Стик ви обезбедува ефекасна целодневна заштита од непријатниот мирис.

А може да го нанесете веднаш откако сте се истуширале или сте завршиле со депилација, без да ја дразни кожата.

Форевер Ливинг Продуктс создаде производ од кој максимално се користат дезодоранските својства на Алоето во кои нема штетни состојки за вашето здравје.

Оваа нежна формула со стабилизиран Гел од Алое Вера не содржи штетни соли на алуминиум, кои што го поттиснуваат потењето, а ги среќаваме во многу дезодоранси присутни на пазарот.

Алуминиумот е токсичен метал.

Се смета дека неговото натрупување во организмот го оштетува нервниот систем.

A некои научници ја поврзуваат “презаситеноста” со алуминиум со Алхајмеровата болест.

Алуминиумот може да го наруши калциумовиот баланс во организмот поради влијанието врз активноста на паратироидната жлезда.

Преголемото количество паратироидни хормони водат кон високо ниво на калциум во крвта.

Што се поврзува со болки во коските, психијатриски симптоми и констипација.

Се гордееме што можеме да ви претставиме производ кај кој сите тие опасности се избегнати, без тоа да се одрази на квалитетот.

Погодната форма на дезодорансот овозможува нанесување само таму каде што вие сакате.

Специјалната формула се нанесува мошне нежно и не остава траги врз облеката, дури и по подолга употреба.

СОСТАВ

  • Пропилен глукол
  • дестилирана вода
  • натриум стеарат
  • стабилизиран Алое Вера Гел
  • мирис
  • триклосан

ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

Секојдневно нанесувајте Aloe Ever-Shield под пазувите и уживајте во свежото и чисто чувство во текот на целиот ден.

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Не содржи алуминумски соли
  • Не остава траги на облеката
  • Можете да го користите непосредно после бричење и депилација под пазувите
  • Погодната форма на дезодорансот го прави исклучително економичен

За повеќе информаци контактирајте не!
Искористете ја бизнис можноста која ни ја нуди оваа компанија и добијте бесплатна обука како да работите и заработувате преку интернет

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.