Алое Вера - чувар на вашето здравје! - Андреевски-алоевера

Алое Вера – чувар на вашето здравје!

Зошто Алое од Форевер Ливинг Продактс?

Алое Вера е нашата основна состојка.

Ние не додаваме само по неколку капки алое, туку ги произведуваме нашите производи на база од 100% чист стабилизиран Алое Вера Гел, кој е комбиниран само со потребните додатоци.

Поседуваме сопствени плантажи со алое вера. Не користиме пестициди и хербициди при одгледувањето на растенијата.

Го користиме само внатрешниот дел  од растението, а не целиот лист. Затоа не е потребно да ги филтрираме непотребните состојки кои ги содржи кората.

На тој начин целосно го запазуваме природниот баланс на хранливите состојки.

Свежината на гелот од алое е гарантирана. Тој се стабилизира по патентирана технологија во рок од неколку часа од како ќе се отсече листот.

Не додаваме никакви вешачки бои и ароми во гелот од алое.

Докажано е дека нашиот стабилизиран гел е најчист на пазарот.

Тој е и најблизок по состав до суровиот пресен гел од растението.

Со други зборови, да го пиете нашиот гел од алое вера е исто како да исечете свеж лист и да го испиете гелот од неговата внатешност!

Квалитетот на целиот процес  на производство и начинот на дистрибуција стрикно се контролира. Не зависиме од добавувачи.

Алое Вера

Пијалоците се полнат во специјално изработени трислојни шишиња кои се рециклираат.

Тие го зачувуваат гелот од алое вера свеж и ефикасен, за да го добиете во одлична состојба.

Ние сме светски позната компанија со над 30 – годишна историја. Компанијата Форевер Ливинг Продактс е најголемиот производител , преработувач и дистрибутер на производи со алое вера во светот.

ФЛП е првата компанија во Македонија и Европа која ги распространува своите производи, обележани со печат од Меѓународниот научен совет за алое.

Нашите производи се продаваат во повеќе од  165 држави ширум светот.  Тие неможат да бидат купени во продавница, туку доаѓаат до Вас преку независни  дистибутери за да добиете лично внимание и консултација.

Нашата широка гама од производи со вклучува додатоци во исхраната, производи за лична хигиена,нега на кожа и козметика.

Природен гел од Алое Вера

aloe vera

Претставете си дека отсекувате свежо откинат лист од  алое вера и веднаш го конзумирате гелот од неговата внатрешност.

Најпопуларниот производ на Форевер – гелот од алое вера, е пијалок најблизок по состав до природната содржина од листот на  растението.

Тој е првиот производ од таков вид, кој има добиено печат на одобрување на МНСА (Меѓународниот Научен Совет за Алое).

Со своите 75 хранливи состојки, гелот од алое може да биде наречен најсовршениот природен растителен сок.

Откако ќе ја прочитате класификацијата на 10-те основни благотворни влијанија кои алоето ги има врз вашето тело , сами ќе разберете зашто го има добиено името “чудесна билка”.

10 причини за да пиеме Гел од Алое Вера

Аloe Forever

Елементи кои го градат телото

Аминокиселините се “тулите” од кои е изградено нашето тело.

Гелот од Алое Вера на ФЛП содржи вкупно 20 аминокиселини.

Меѓу нив се наоѓаат и осумте незаменливи аминокиселини, кои организмот неможе сам да ги произведува.

Редовното конзумирање на алое помага во одржување на добро здравје, бидејќи ни обезбедува природен извор на аминокиселини. Целото тоа богатсво се наоѓа во 60 до 120мл.на ден.

Против воспалително дејство

Во гелот од алое вера се содржат 12 природни состојки, за кои е докажано дека ги спречуваат воспалителните процеси без странични ефекти.

Алоето исто така може да има позитивен ефект врз подвижноста на зглобовите и мускулите.

Дневна доза витамини

Гелот од алое вера ги содржи витамините А, Б1, Б2, Б6, Б12, Ц и Е, фолна киселина и ниацин.

Човечкиот организам не е во состојба да складира некој од овие витамини и затоаима потреба од редовно внесување преку храната.

Кој е подобар начин да му ги обезбедите од дневната доза алое вера гел, кој истовремено ќе му помогне на вашето тело да се заштити од оксидативниот стрес!?

Дневна доза минерали

Помеѓу минералите кои се содржат во алое вера се калциум, натриум, железо, калиум, хром, магнезиум, манган, бакар и цинк.

Какво богатство! Сите знаеме дека храната која природно содржи витамини и минерали, се препорачува за одржување добро здравје.

Пиењето на гелот од алое вера е природен и здрав начин да ги надоместиме недостатоците во нашиот организам.

Обновување на колагенот и еластинот

Алое вера му нуди на организмот богат извор на основни елементи кои го одржуваат здравјето на кожата.

Нашата кожа се регенира на секои 21 до 28 дена.

Кога секојдневно се користат хранливите состојки на алоето, тие можат многу поуспешно да се спротистават на процесот на стареење.

Дневната доза  гел од алое вера е можеби токму тоа што и треба на вашата кожа.

Регулирање на телесната тежина и енергијата

Редовното конзумрање на алое вера по природен пат го прочистува системот за варење.

Храната која ја внесуваме содржи многу несакани состојки кои можат да предивикаат летаргија и умор.

Внесувањето на алое вера ни помага да се чуствуваме зрави и исполнети со енергија, а исто така допринесува и за оддржување на телесната тежина во граници кои нема да му наштетат на нашето здравје.

Поткрепа на имунолошкиот систем

Алое вера гелот по природен пат му потпомага на имунолошкиот систем.

Бидејќи нашиот имунитет работи часа во деноноќието за да го заштити организмот, алоето со своите природни имунолошки агенси му дава на телото непресушен арсенал од кој црпи енергија.

Редовното внесување на  60 – 120мл. гел од алое вера дневно е голема помош на вашиот имунолошки систем.

Помага во варењето на храната

Здравиот систем за варење ви гарантира дека вашето тело има добра апсорпција на корисните материи од храната.

Алоето има природни детоксификациони својства. 

Редовното пиење на гел од алое може да ја подобри перисталтиката на цревата и да го зголеми апсорбирањето на протеините, а истовремено да го намали количеството на “лоши” бактерии во цревната флора.

Алоето го постигнува сето тоа на целосно природен начин!

Алое вера исто така ја има докажано својата способност да ги ублажи стомачните киселини и другите проблеми кои се појавуваат во системот за варење.

Брзо ублажување на кожни надразнувања

Алоето ја подобрува функцијата на фибробластите.

Тоа се тие забележителни мали клетки, благодарение на кои се образува колагенот во организмот.

Тие допринесуваат за ублажување на лесни опекотини, надразнување, плускавци и други кожни иритации.

Здрави заби и добра хигиена во устатата

Алоето е многу корисно за целата уста и непцата.

Пијте гел и редовно чистете ги забите со пастата за заби на Форевер и поретко ќе имате средби со вашиот стоматолог.

Како што и самите гледате на нашата класификација, секојдневно внесување на  чист или помешан  со нашиот нов пијалок со антиоксидантно дејство Forever Pomesteen Power, гелот од  алое на Форевер Ливинг Продактс е еден од најдобрите додатоци во исхраната на пазарот!

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.

 

Напишете одговор

Нема да ја објавиме вашата email адреса.